محل تبلیغات شما

تزئینات گل ، هنر تنظیم مواد گیاهی زنده یا خشک برای تزئین بدن یا خانه یا به عنوان بخشی از مراسم های عمومی ، اعیاد و آئین های مذهبی.
از زمان نخستین روزهای تمدن ، انسانها برای تزئین محیط و افراد خود از دکوراسیون گل ، متشکل از مواد زنده و یا برش های بریده شده گیاه یا فسیل های مصنوعی استفاده کرده اند. گلها نقش مهمی در جشنواره های مردمی ، مراسم مذهبی ، جشن های عمومی از همه نوع و البته مجالس جشن بازی کرده اند. فرهنگ های پیشرفته عموماً با چیدمان دقیق آنها در ظروف مخصوصاً منتخب ، از تزئینات گلها ابراز عشق کرده اند ، در حالی که جوامع دیگر از آنها به صورت غیر رسمی استفاده کرده اند: پراکنده ، ساخته شده در گلدان ها و تاج های گل و یا بطور گاه و بیگاه در کشتی های آبرسانی بدون اینکه چیدمان چیده شود. استفاده از گلها در کنار نقاشی تزئینی نیز می تواند ایده خوبی باشد.

عناصر و اصول طراحی


اصطلاح گل آرایی طرح کلمه را فرض می کند. هنگامی که گلها بدون اینکه به طراحی فکر کنند در ظروف قرار می گیرند ، آنها دسته ای از گل ها باقی می مانند ، زیبا به خودی خود اما چیدمان آرایش نمی کنند. خط ، فرم ، رنگ و بافت عناصر اصلی طراحی هستند که انتخاب می شوند و بر اساس اصول طراحی به یک واحد هماهنگ تبدیل می شوند - تعادل ، کنتراست ، ریتم ، مقیاس ، نسبت ، هماهنگی و تسلط. خط توسط شاخه ها یا گل های باریک و باریک و شفاف مانند اسنپدراگون ، دلفینیوم و سهام تهیه می شود. در بیشتر انواع دکوراسیون عروسی از تزئینات گل استفاده می شود.

فرم و رنگ به همان اندازه جهان گیاه متفاوت است. علاوه بر این ، اشکال غیر طبیعی برای گیاهان می تواند با استفاده از خم شدن و دستکاری شاخه ها ، تاکها یا نی ها برای محصور کردن فضا و ایجاد شکل های جدید ، برای ترکیب های انتزاعی معاصر ایجاد شود. بافت کیفیت سطح را توصیف می کند و می تواند درشت باشد ، همانطور که در سطوح بسیار برقی مانند گل داودی و یا صاف مانند آنتوریم ها ، نیلوفر های فراخوان ، و گلیولی ها وجود دارد. تفاوت های زیادی بین این افراط وجود دارد. برگها و ساقه های چوبی نیز ویژگی های متنوعی در بافت دارند. از گلها خیلی نمی توان در طراحی اتاق کودک استفاده نمود.

گل آرایی گل نه تنها خود گلها بلکه ظرفی که آنها را در خود نگه می دارد و پایه ای که در آن ظرف قرار دارد می تواند باشد. اگر لوازم جانبی ، مانند یک مجسمه گنجانده شده باشد ، آن هم جزئی از طراحی کل می شود. کل ترکیب باید از نظر کیفیت بافت به کادر مرجع آن مربوط باشد ، که ممکن است یک میز چوبی یا شیشه ای باشد یا یک پارچه کتانی ، و باید با سبک اتاق مورد نظر برای هماهنگی نزدیک باشد ، چه لوئیز پانزدهم یا مدرن دانمارکی. دکوراسیون خانه های هندی مملو از گلهای رنگارنگ می اشد.

از آنجا که اجزای یک طرح انتخاب و ترکیب می شوند ، یک شبح یا طرح آرایش ایجاد می شود. این طرح به طور کلی وقتی جالب باشد که فضاهای موجود در ترکیب از نظر اندازه و شکل متفاوت باشند ، جالب توجه به نظر می رسد. بعد سوم ، یا کیفیت مجسمه سازی ، با اجازه دادن به بعضی از مواد گیاهی در یک گروه امکان پذیر می شود تا به جلو گسترش یابد و برخی دیگر به عقب بیفتند. برای مثال ، سرهای گل به صورت خم شده یا به سمت عقب ، یکنواختی کانتور را شکسته و چشم را به داخل و اطراف آن ترسیم می کنند. هنگامی که یک کیفیت رسمی و استاتیک به دنبال است ، کانتور محدود و یا به طور یکنواخت شکل می گیرد ، اغلب به شکل های فارغ التحصیل مانند هرم یا تپه.

https://www.britannica.com/art/floral-decoration/Other-cultures


pedarjepeto

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
محبان امیرالمؤمنین علی علیه السلام وان مدرن | بهترین والپیپر ها و تصاویر پس زمینه هر چی که بخوای هر، آنچه، دل... باربری Doa Muslim اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دالاهو ایزوگام در کرج فروش ایزوگام درکرج وحومه فیل دانلود اینجا همه چی هست